Aktualności

środa, 16-11-2022

16.11 (w środę) o 18:00 startuje podcast LIVE „Równowaga praca–dom: modne hasło czy skuteczny sposób przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu?”.

wtorek, 08-11-2022

 Praca na dziś skończona? To dlaczego o niej myślisz nawet wtedy, gdy już nie chcesz!? Uwolni Cię praktyka mindfulness! I o tym porozmawiamy w środę. Gościem podcastu będzie Anna Babij - pedagog, psycholog, ekspert zarządzania, wellbeingu i trener mindfulness.

piątek, 28-10-2022

Z Jakubem Sieczko, lekarzem i autorem książki "Pogo", porozmawiamy o tym w jaki sposób dba się (sic!) u nas o zdrowie pracowników ochrony zdrowia.

 

czwartek, 01-09-2022

Rozszerzasz działalność. Zatrudniasz nowych ludzi i w oprogramowaniu medycznym dodajesz użytkowników. Zastanawiasz się, dlaczego Twój obecny program dla przychodni każde nowe konto traktuje jako dodatkowy koszt? My też się zastanawiamy. W MEDchart dodasz użytkowników bez dodatkowych wydatków. Wspieramy Cię. Nie polujemy na Twój portfel.

poniedziałek, 22-08-2022

Każdy ubezpieczony pacjent ma prawo do badań finansowanych przez NFZ. Skierowanie na refundowane badania może wystawić tylko specjalista lub placówka z kontraktem z NFZ. Wyjątkiem jest leczenie szpitalne.

wtorek, 09-08-2022

Kompletna i szczegółowa dokumentacja medyczna może zabezpieczyć specjalistę ochrony zdrowia w razie roszczeń pacjentów. Czym jest roszczenie? Kto je rozpatruje? W czym pomaga e-dokumentacja? – te kwestie wyjaśnił mecenas Maciej Gibiński z Kancelarii Centrum Doradcze Prawa Medycznego.

piątek, 05-08-2022

Mimo ministerialnego nacisku na prowadzenie dokumentacji w wersji elektronicznej część specjalistów nadal woli papierową dokumentację.

wtorek, 02-08-2022
Czy wiesz, jak odpowiadać na rosnące potrzeby pacjentów? Umiesz poradzić sobie z „trudnym pacjentem”? Z jakiegoś powodu pacjenci nie pojawiają się na umówionych wizytach i nie wiesz jak temu zaradzić?
wtorek, 26-07-2022

Pacjent pojawiający się w przychodni pierwsze swoje kroki kieruje do rejestracji, gdzie personel, jak ma nadzieję, udzieli wszelkich najważniejszych informacji, zarejestruje do lekarza, ustali datę i godzinę wizyty lub badania, skieruje do odpowiedniego gabinetu.

poniedziałek, 25-07-2022

Elektroniczna kartoteka pacjenta to standard nowoczesnego oprogramowania medycznego. Jakie są korzyści z jej wprowadzenia? Jak wygląda elektroniczna kartoteka pacjenta w MEDchart?

Strony