Aktualności
16.11 (w środę) o 18:00 startuje podcast LIVE „Równowaga praca–dom: modne hasło czy skuteczny sposób przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu?”.
Praca na dziś skończona? To dlaczego o niej myślisz nawet wtedy, gdy już nie chcesz!? Uwolni Cię praktyka mindfulness! I o tym porozmawiamy w środę. Gościem podcastu będzie Anna Babij - pedagog, psycholog, ekspert zarządzania, wellbeingu i trener mindfulness.
Z Jakubem Sieczko, lekarzem i autorem książki "Pogo", porozmawiamy o tym w jaki sposób dba się (sic!) u nas o zdrowie pracowników ochrony zdrowia.
Rozszerzasz działalność. Zatrudniasz nowych ludzi i w oprogramowaniu medycznym dodajesz użytkowników. Zastanawiasz się, dlaczego Twój obecny program dla przychodni każde nowe konto traktuje jako dodatkowy koszt? My też się zastanawiamy. W MEDchart dodasz użytkowników bez dodatkowych wydatków. Wspieramy Cię. Nie polujemy na Twój portfel.
Każdy ubezpieczony pacjent ma prawo do badań finansowanych przez NFZ. Skierowanie na refundowane badania może wystawić tylko specjalista lub placówka z kontraktem z NFZ. Wyjątkiem jest leczenie szpitalne.
Kompletna i szczegółowa dokumentacja medyczna może zabezpieczyć specjalistę ochrony zdrowia w razie roszczeń pacjentów. Czym jest roszczenie? Kto je rozpatruje? W czym pomaga e-dokumentacja? – te kwestie wyjaśnił mecenas Maciej Gibiński z Kancelarii Centrum Doradcze Prawa Medycznego.
Mimo ministerialnego nacisku na prowadzenie dokumentacji w wersji elektronicznej część specjalistów nadal woli papierową dokumentację.
Pacjent pojawiający się w przychodni pierwsze swoje kroki kieruje do rejestracji, gdzie personel, jak ma nadzieję, udzieli wszelkich najważniejszych informacji, zarejestruje do lekarza, ustali datę i godzinę wizyty lub badania, skieruje do odpowiedniego gabinetu.
Elektroniczna kartoteka pacjenta to standard nowoczesnego oprogramowania medycznego. Jakie są korzyści z jej wprowadzenia? Jak wygląda elektroniczna kartoteka pacjenta w MEDchart?