Aktualności

wtorek, 09-08-2022

Kompletna i szczegółowa dokumentacja medyczna może zabezpieczyć specjalistę ochrony zdrowia w razie roszczeń pacjentów. Czym jest roszczenie? Kto je rozpatruje? W czym pomaga e-dokumentacja? – te kwestie wyjaśnił mecenas Maciej Gibiński z Kancelarii Centrum Doradcze Prawa Medycznego.

piątek, 05-08-2022

Mimo ministerialnego nacisku na prowadzenie dokumentacji w wersji elektronicznej część specjalistów nadal woli papierową dokumentację.

wtorek, 02-08-2022
Czy wiesz, jak odpowiadać na rosnące potrzeby pacjentów? Umiesz poradzić sobie z „trudnym pacjentem”? Z jakiegoś powodu pacjenci nie pojawiają się na umówionych wizytach i nie wiesz jak temu zaradzić?
wtorek, 26-07-2022

Pacjent pojawiający się w przychodni pierwsze swoje kroki kieruje do rejestracji, gdzie personel, jak ma nadzieję, udzieli wszelkich najważniejszych informacji, zarejestruje do lekarza, ustali datę i godzinę wizyty lub badania, skieruje do odpowiedniego gabinetu.

poniedziałek, 25-07-2022

Elektroniczna kartoteka pacjenta to standard nowoczesnego oprogramowania medycznego. Jakie są korzyści z jej wprowadzenia? Jak wygląda elektroniczna kartoteka pacjenta w MEDchart?

czwartek, 21-07-2022

System informatyczny podpowiada lekarzowi preparaty z oferty konkretnej hurtowni farmaceutycznej na podstawie wprowadzonego rozpoznania. Czy jest to przetwarzanie danych pacjenta? Czy w takim przypadku wymagane jest uzyskanie odrębnej zgody? Mecenas Maciej Gibiński wyjaśnia wątpliwości.

wtorek, 19-07-2022
Jak dobrze przedstawić swoje usługi, by ich prezentacja przyciągała pacjentów, ale nie miała cech reklamy? – to pytanie zadaje sobie wiele podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Promowanie usług bez reklamy? Czy jest to wykonalne? Mieć ciastko i zjeść ciastko?
piątek, 15-07-2022

Szybkie reagowanie, dbałość o planowanie leczenia i odpowiednią profilaktykę, lepsza komunikacja pacjenta z lekarzem – koordynator medyczny to ważne stanowisko w modelu opieki wdrażanym przez Ministerstwo Zdrowia. W czym  pomoże placówkom, lekarzom i pacjentom?

wtorek, 12-07-2022

Stabilne i adekwatne poczucie własnej wartości pozwala na dalszą pracę nad poczuciem pewności siebie. Wyobraź sobie, że potrafisz odmówić, powiedzieć, co myślisz bez poczucia winy, z przekonaniem o słuszności własnych decyzji. To właśnie jest asertywność.

poniedziałek, 04-07-2022
Wystarczył błąd w systemie informatycznym jednej z placówek w Polsce, by dane osobowe były dostępne dla każdego zalogowanego. W MEDchart unikniesz takich sytuacji – bezpieczeństwo danych pacjentów to podstawa oprogramowania. Jak zabezpieczać dane?

Strony