Chat with us, powered by LiveChat

Aktualności

Strony

Pokaż ilość wyników:

piątek, 20-09-2019

Akcja "Narodowy Kryzys Zdrowia" została poparta przez wszystkich prezesów okręgowych rad lekarskich. Publiczna opieka zdrowotna jest według nich w katastrofalnej kondycji i wymaga natychmiastowej poprawy. Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie postuluje m.in.:

- zwiększenie nakładów finansowych na ochronę zdrowia
- utworzenie Ministerstwa Zdrowia i Polityki Społecznej
- europeizacja standardów oraz procedur leczenia onkologicznego i...

rejestracja-online-medchart
czwartek, 12-09-2019

Chcesz udostępnić swoim pacjentom możliwość rejestracji na wizytę za pośrednictwem własnej strony internetowej? MEDchart udostępnia moduł rejestracji online dla wszystkich klientów bez dodatkowych opłat! Umówione w ten sposób wizyty natychmiast pojawiają się w kalendarzu aplikacji.

rodo-wprowadzone-zmiany
wtorek, 10-09-2019

RODO, które weszło w życie w maju zeszłego roku przerażało przedstawicieli różnych branż, w tym również tej medycznej. Czas pokazał, że nie taki diabeł straszny. Niektóre placówki wprowadziły w tym czasie niepotrzebne, czasami kuriozalne przepisy. Sytuacja powoli się jednak uspokaja, a zarządzający zdobyli szerszą wiedzę na temat tego, co jest zgodne z dyrektywą, a co nie. Warto nadmienić, że do tej pory Urząd Ochrony Danych Osobowych nałożył jedynie dwie kary...

środa, 14-08-2019

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z 19 lipca 2019 r. o zmianie niektórych regulacji związanych z wdrażaniem e-zdrowia. Wśród najistotniejszych zmian znalazły się:

- upoważnianie asystentów medycznych do wystawiania w imieniu lekarzy recept i skierowań w postaci elektronicznej
- ustalenie terminu na realizację e-recepty na 365 dni
- rozszerzenie katalogu osób uprawnionych do wystawiania recept w ramach programu „Leki 75+”
-...

medchart-oprogramowanie-dla-gabinetu
czwartek, 08-08-2019

Chętnie odwiedzamy naszych Klientów w różnych zakątkach kraju. Spotykamy się by rozmawiać o oprogramowaniu, prowadzimy szkolenia i pomagamy we wdrożeniu. Często korzystając z naszej wiedzy i doświadczenia doradzamy i wspieramy Użytkowników w kwestiach związanych z infrastrukturą informatyczną, oprogramowaniem, procedurami i ochroną danych.

Chcesz umówić się na spotkanie? Skontaktuj się z nami!
+48 511501999
...

system-opieki-zdrowotnej-raport-nik
wtorek, 30-07-2019

Według najnowszego raportu NIK polski system opieki zdrowotnej jest niedofinansowany, źle zorganizowany i nieprzyjazny dla pacjenta. Szczegółowe kontrole i stworzone w ich oparciu ustalenia pomogły sformułować listę rekomendacji, które mogłyby przyczynić się do realnej naprawy służby zdrowia. Wśród nich znalazły się: długookresowa strategia rozwoju, plan wzrostu finansowego, poprawa jakości zbieranych danych oraz wykorzystania zasobów systemu, wprowadzenie...

poniedziałek, 29-07-2019

Za korzystanie z aplikacji MEDchart płacisz stały, niezmienny miesięczny abonament. Planując rozwój swojej placówki, nie musisz martwić się dodatkowymi kosztami związanymi z większą liczbą użytkowników czy kartotek. W cenie 149 PLN brutto zawierają się też specjalistyczne moduły, pomoc techniczna, szkolenia czy też bieżące aktualizacje.

techniki-mobilne-medycyna
piątek, 26-07-2019

Rozwój technik mobilnych w medycynie postępuje bardzo szybko i niesie ze sobą wiele korzyści, zarówno dla poprawy wyników leczenia, jak i oszczędności dla służby zdrowia. Wprowadzane innowacje wiążą się m.in. z:

- postawieniem rozpoznania, monitorowaniem terapii i przestrzeganiem zaleceń przez pacjenta
- przyspieszaniem udzielanie pomocy w stanach zagrożenia życia
- wykorzystaniem urządzeń mobilnych do kontrolowania czynników ryzyka...

medchart-dane-na-dysku
piątek, 19-07-2019

W aplikacji Użytkownik otrzymuje do swojej dyspozycji 10 GB miejsca na dysku. Dla przykładu pozwala to na zapisanie ponad miliona kartotek, 10 tysięcy zeskanowanych dokumentów lub około 3 tysięcy zdjęć. Daje to wystarczającą przestrzeń na potrzeby pojedynczej praktyki. Placówki, które potrzebują więcej miejsca na swoją dokumentację mogą wykupić dodatkową przestrzeń. Każde kolejne 10 GB kosztuje 9 PLN brutto miesięcznie.

e-zdrowie-projekt-ustawy
środa, 17-07-2019

W ostatnim tygodniu rząd przyjął projekt ustawy dotyczący wdrażania rozwiązań z zakresu e-zdrowia. Wśród wprowadzonych zmian znalazły się m.in.:

- możliwość realizacji e-recepty przy pomocy e-dowodu osobistego

- wydłużenie okresu realizacji e-recepty do 360 dni

- uprawnienie asystentów medycznych do wystawiania e-recept i e-skierowań

- rozszerzenie katalogu osób objętych receptami pro familae

Wprowadzone zmiany mają również...

Strony

Pokaż ilość wyników: