Aktualności

piątek, 17-09-2021

Pracownicy polskiej ochrony zdrowia są niewątpliwie przeciążeni i sytuacja ta wymaga radykalnej zmiany. Odpowiedzią na braki kadrowe, zwiększoną biurokratyzację oraz postępującą informatyzację w polskiej ochronie zdrowia może być asystent medyczny. W naszym najnowszym artykule wyjaśniamy: 

środa, 15-09-2021

Kogo obejmuje obowiązek raportowania do Rejestru Zdarzeń Medycznych? Czy podmioty świadczące usługi medyczne komercyjnie, czy może tylko placówki z kontraktem z NFZ? Co w przypadku poradni, które udzielają wyłącznie konsultacji?

poniedziałek, 06-09-2021

Dziecko rozchorowało się podczas wakacyjnego wyjazdu, starsza osoba wymaga szybkiej konsultacji, pilnie potrzebna jest recepta?

wysunięte szuflady w szafie służącej do przechowywania kartotek lub dokumentacji
środa, 01-09-2021
Dzięki aplikacji MEDchart wypełnisz obowiązek raportowania do Rejestru Zdarzeń Medycznych, który został wprowadzony przez Ministerstwo Zdrowia 1 lipca 2021 r. Jak zawsze zadbaliśmy, żebyś mógł to zrobić w prosty sposób!
czwartek, 19-08-2021

Od wprowadzenia RODO minęły już ponad trzy lata, wciąż jednak wiele kwestii z nim związanych pozostaje niejasnych dla pracowników i właścicieli placówek medycznych. Jak powinna wyglądać właściwa ochrona danych i czy przychodnia powinna zawsze odbierać zgody od pacjentów?
 

Odpowiedź znajdziesz w naszej bazie wiedzy.
 

sobota, 26-06-2021

Od 1 lipca 2021 r. do wymiany tradycyjnych kas fiskalnych na kasy online zobowiązana została kolejna grupa podatników. Wśród nich lekarze oraz lekarze dentyści prowadzący indywidualne praktyki. Co z tymi, którzy nie dochowali tego terminu? Czy istnieje sposób na uniknięcie dotkliwych kar finansowych?

wtorek, 08-06-2021

Obowiązek wymiany starych kas rejestrujących na kasy fiskalne online wprowadzany jest przez ustawodawcę etapami. Od 1 lipca 2021 r. kolejna grupa podatników zobowiązana jest do ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kas fiskalnych online.

Dzień pielęgniarek i pielęgniarzy
środa, 12-05-2021

Dziś dzień pielęgniarek i pielęgniarzy. Dedykowany tym, którzy są zawsze w gotowości i towarzyszą ludziom w najtrudniejszych momentach życia.

Z tej okazji składamy gorące podziękowania za codzienną opiekę i troskę, którą roztaczacie nad każdym pacjentem. Niech Wasza praca budzi zasłużoną dumę i satysfakcję z każdego dnia.

Strony